Dieta a choroba lokomocyjna

Imbir kandyzowanyChoroba lokomocyjna sprawia wiele problemów w chwili, gdy musimy się często przemieszczać z miejsca na miejsce. Choć niegroźna, utrudnia życie w ogromnym stopniu. Walka z nią staje się niezwykle ważna w okresie wakacyjnych podróży, jednak i ci, którzy często podróżują w celach służbowych rozpaczliwie szukają skutecznego leku na tę przypadłość.

Choroba lokomocyjna to bez wątpienia problem uciążliwy, z którym trzeba umiejętnie walczyć. Czy odpowiednia dieta może okazać się wybawieniem dla licznej grupy osób borykających się z tym problemem?

Skąd się biorą te problemy, czyli dlaczego podróż czasem trzeba odchorować?

Jedni mogą podróżować godzinami i czują się doskonale. Innym problemy sprawia zarówno lot samolotem, jak i rejs statkiem. Najgorzej mają jednak ci, którym problemy sprawia nawet jazda samochodem lub autokarem. Zawroty głowy, mdłości oraz wymioty - oto problemy, które skutecznie pozbawiają wielu ludzi radości podróżowania. Często zakłada się, że choroba lokomocyjna może mieć podłoże psychiczne, jednak współczesna nauka odchodzi od takiej teorii. Wiadomo, że wiele problemów z tą chorobą wiążę się z uchem, które w czasie jazdy odbiera sygnały w nieprawidłowy sposób. Poszukiwanie dokładnych przyczyn tej choroby trwa, podobnie zresztą jak gorące dyskusje na jej temat. A jaką korzyść z takich badań mogą odnieść pacjenci? Sporo. Już teraz czekają na nich profesjonalne leki, które łagodzą dolegliwości i ułatwiają podróżowanie. Rośnie też wiedza na temat sposobu odżywiania się, który może pomagać osobom często wybierającym się w podróż. Odpowiednia dieta z pewnością okaże się bardziej korzystna niż leki, które nie tylko wpływają na wątrobę, ale i działają zazwyczaj dość otępiająco. Jakie produkty spożywcze mogą się zatem wykazać znaczną skutecznością w walce z takim problemem, jakim jest choroba lokomocyjna?

Dieta kontra mdłości w podróży, czyli po jakie produkty warto sięgać?

Mdłości, które pojawiają się w czasie podróży, można w wielu przypadkach osłabić za pomocą odpowiedniego sposobu odżywiania oraz wybierania takich produktów spożywczych, które w naturalny sposób łagodzą dolegliwości pojawiające się w trakcie podróży. Lekkie posiłki przed podróżą to podstawa. Im lżejsze przekąski, tym mniej problemów w czasie jazdy. Dolegliwości, które pojawiają się w czasie podróży, można z kolei łagodzić za pomocą takich dodatków, jak… guma do żucia.

Imbir: bezcenny towarzysz podróżnika

Bezcennym darem natury, z którego coraz chętniej korzystają osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną, jest imbir. Korzeń imbiru ma bardzo dobry wpływ na ucho wewnętrzne, które jest głównym sprawcą problemów związanych z podróżowaniem. Warto też podkreślić, że imbir korzystnie wpływa na układ nerwowy oraz na żołądek. Herbatka z dodatkiem imbiru to jeden z najlepszych sposobów na to, by łagodzić dolegliwości pojawiające się w czasie podróży.

Pomocne mogą się też okazać specjalne kapsułki ze sproszkowanym imbirem, które coraz częściej pojawiają się w naszych aptekach oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Korzystanie z ich wsparcia jest wygodniejsze i łatwiejsze w czasie podróży, a wzbogacona o taki wyciąg z imbiru dieta może pomóc każdemu z nas w walce z chorobą lokomocyjną.

Podróżowanie nie musi być utrapieniem i koszmarem. Odpowiednia dieta może sprawić, że dolegliwości pojawiające się podczas jazdy będą mniej uciążliwe.